Google+

środa, 14 stycznia 2015

Kolorowy sweter z resztek włóczki


Dziś prezentuję sweter, który zrobiłam z resztek włóczki jakie mi zostały po wydzierganiu poprzednich swetrów i kamizelek. A zostało tego sporo, i chyba jeszcze mi starczy na następny. Sweter robiłam ściegiem ryżowym podwójnym, ściągacze zrobiłam w warkocze. 


A to moje skarby użyte do zrobienia swetra - resztki w różnych kolorach, które tworzą kolorowe łaty. Przed zrobieniem takiego swetra najpierw trzeba sobie rozrysować na kartce w kratce jego wielkość i rozrysować łaty różnej wielkości - każda łata będzie robiona innym kolorem. Nie umieszczam tutaj wzoru na te łaty, bo to już zależy od naszej wyobraźni jak je sobie rozmieścimy. Takie swetry w większości przypadków są niepowtarzalne, bo ich wykonanie zależy od tego jak rozrysujemy łaty i jakie kolory mamy do dyspozycji. Czyli mało prawdopodobne aby ktoś miał taki sam sweter ja my - i to jest najważniejsze :). 
Z resztek włóczki można też zrobić prostszy sweter - w paski, jak ten poniżej, który robiłam już jakiś czas temu. 

8 komentarzy:

 1. Obydwa sweterki ładne, ale ten pierwszy jest faktycznie niepowtarzalny :)).

  OdpowiedzUsuń
 2. Oba bardzo mi się podobają :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniałe sweterki :-) Obydwa bardzo mi się podobają - rewelacyjny pomysł na zużycie resztek :-)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne swetry idealne do dżinsów:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Pamiętam takie łaciate swetry :) minęlo już sporo czasu:) Super

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo podoba mi się pomysł takiego wykorzystania resztek włóczki ,sweterek prezentuje się bardzo pięknie i jest niepowtarzalny.Te łaty są świetnie dobrane mimo pozornego bałaganu z łatami .Gratuluję pomysłu

  OdpowiedzUsuń